Με το δεξί και στο πρωτάθλημα Rainbow FC

Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα των περσινών πρωταθλητών της Β΄Κατηγορίας, επικρατώντας του ΟΠΑΠ πιο δύσκολα από όσο δείχνει το τελικό 5-0 στο γήπεδο του «Ταύρου». Το πρώτο ημίχρονο άνηκε στον ΟΠΑΠ, ο οποίος μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο. Τα συνεχή αβίαστα λάθη των παικτών της Rainbow FC οδήγησε σε αρκετά επικίνδυνες στιγμές για την εστία της, με αποκορύφωμα ένα σουτ που τράνταξε το δοκάρι. Ο ΟΠΑΠ τέλειωσε το πρώτο μέρος με μεγαλύτερη κατοχή και περισσότερες τελικές αλλά ευρισκόμενος πίσω στο σκορ. Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού, ο Χρήστος Φιλόπουλος σημείωσε ένα απίθανο γκολ, «κρεμώντας» τον αντίπαλο γκολκίπερ έξω από την περιοχή. Αυτό το γκολ έδωσε φτερά στα πόδια της Rainbow, οι οποία εισήλθε στο γήπεδο μετά την ανάπαυλα με εντελώς αλλαγμένο πρόσωπο. Εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το βάθος στο ρόστερ της και πήρε το μάξιμουμ από τις αλλαγές της. Ειδικότερα, με τη είσοδο του Φώτη Κόκκορη, του Σταμάτη Νιάου και του Παναγιώτη Γεροσίδερη, οι περσινοί πρωταθλητές βρήκαν τα επόμενα 3 τέρματά τους. Ο Κόκκορης ήταν ο δημιουργός των επόμενων τριών τερμάτων τα οποία μπήκαν με πανομοιότυπο τρόπο μετά από γύρισμα του από την αριστερή πλευρά. Το ένστικτο του φορ οδήγησε σε δύο τελειώματα του Νιάου και ένα του Γεροσίδερη για να ανέβει ο δείκτης του σκορ στο 4-0. Ο ΟΠΑΠ με πολλές νεες προσθήκες στο 2ο ημίχρονο έχασε τον ρυθμό του αγώνα. Εν τέλει, το κερασάκι στην τούρτα πέτυχε ο Ευθύμης Καρποντίνης, ο οποίος πέρασε και τον τερματοφύλακα για να διαμορφώσει το τελικό 5-0.