Με το δεξί η πρωταθλήτρια Rainbow

Για τον πρώτο γύρο του Κυπέλλου, η Rainbow Fc επιβλήθηκε με 2-1 της Ίμβρου και προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Το παιχνίδι ήταν πολύ κλειστό στο πρώτο ημίχρονο με λίγες φάσεις εκατέρωθεν. Ωστόσο, στο 2ο ημίχρονο η Rainbow Fc μπήκε με το πόδι πατημένο στο γκάζι και δημιούργησε σωρεία ευκαιριών. Έτσι, άνοιξε το σκορ νωρίς στο 2ο 45λεπτο με ένα απίθανο συρτό σουτ του Χρήστου Φιλόπουλου έξω από την περιοχή. Αυτό το γκολ έδωσε φτερά στα πόδια της Rainbow, η οποία διπλασίασε τα τέρματά της με τον ίδιο παίκτη 5 λεπτά αργότερα, μετά από μία απίθανη σέντρα σουτ από την αριστερή πτέρυγα. Μετά το γκολ, η Ίμβρος κέρδισε μέτρα στο γήπεδο και άρχισε να προσπαθεί να προσεγγίσει την αντίπαλη περιοχή. Έτσι, κατάφερε 15 λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα να μειώσει στο σκορ μετά από μία φάση διαρκείας στην αντίπαλη περιοχή. Η Rainbow Fc, όμως, αμύνθηκε εξαιρετικά μέχρι το τέλος της αναμέτρησης και  κράτησε το σκορ νίκης και έβαλε πλώρη για τον 2ο γύρο του Κυπέλλου.