ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ-ΟΠΑΠ 4-4

Καταπληκτικό παιχνίδι στο γήπεδο της Χαμοστερνας ανάμεσα στον  ΟΠΑΠ και τον ΕΡΥΘΡΟ ΑΣΤΕΡΑ. Παιχνίδι με πολλά γκολ(8) με ανατροπές, ένταση και δυνατές μονομαχίες. Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε το παιχνίδι ή ομάδα του ΟΠΑΠ με τον ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟ να εκτελεί καταπληκτικά για το 1-0 μόλις στο 2 λεπτό. Ο  ΑΣΤΕΡΑΣ ισοφάρισε  γρήγορα το ματς με γκολ του ΒΕΖΑΙΤΗ στο 10'  και προηγήθηκε μάλιστα στο 22' με γκολ του ΣΟΡΟΒΙΓΚΑ και αυτό ηταν  το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος με ένα ακόμη γκολ στο 50 περίπου από τον ΜΙΧΑ ο ΑΣΤΕΡΑΣ πέρασε μπροστά με 2 γκολ (1-3).  Εκεί υπήρξε αντίδραση από τον ΟΠΑΠ που πάρα τις πολλές απουσίες με μόλις εναν παίκτη να προλαβαίνει το 2ο ημίχρονο ως αλλαγή και δίδυμο στα στόπερ λόγω απουσιών,  κατ ανάγκη ( σέντερ φορ και κεντρικό χαφ) κατάφερε με τον ΚΟΤΣΑΝΗ ΑΝΤΩΝΗ ο οποίος με 2 σερι γκολ ,το 1ο με ωραιο σουτ εντος περιοχής και το 2ο με εύστοχη εκτέλεση πεναλτι (που κέρδισε ο Ζάχος) να φέρει το ματς στην ισοπαλία. Ροντέο το παιχνίδι από εκεί και περα με τις δύο ομάδες να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες,  να προηγηθεί εκ νέου ο ΑΣΤΕΡΑΣ με τον ΣΟΡΟΒΙΓΚΑ και λιγο πριν το φινάλε νέα ισοφάριση στο παιχνίδι με τον ΑΛΚΗ ΚΟΤΣΑΝΗ να σκοράρει αυτή τη φορα. Από την ομάδα του ΟΠΑΠ όλοι ήταν εξαιρετικοί.