ΟΠΑΠ-RAINBOW 3-1

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις-αποτέλεσματα για την ομάδα του ΟΠΑΠ. Συγκεκριμένα με αντίπαλο την περσινή πρωταθλήτρια ομάδα της RAINBOW,  επικράτησε με σκορ 3-1. Δυνατά ξεκίνησε ο ΟΠΑΠ το παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί νωρίς, στο 6' με σκόρερ τον ΤΑΚΤΙΚΟ και να έχει την πρωτοβουλία και τον έλεγχο του παιχνιδιού σε όλο το πρώτο ημίχρονο όπου και  κατάφερε να πετύχει ένα ακόμα γκολ με  τρομερό σουτ του ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ έξω από την περιοχή προς  το τέλος του ημιχρόνου. Στο  2ο ημίχρονο η RAINBOW, μπήκε δυνατά προσπάθησε για το γκολ που θα την έβαζε ξανά στο παιχνίδι αλλά ο ΟΠΑΠ είχε σωστή  αμυντική λειτουργία , ειχε και τον τερματοφυλακα του  ΒΙΤΖΗΛΑΙΟ σταθερό και αποφασιστικό όταν χρειάστηκε και ταυτόχρονα στις αντεπιθέσεις του ήταν "φωτιά", χάνοντας αρκετές ευκαιρίες , και τελικά κατάφερε σε μια από αυτές να κερδίσει πέναλτι με τον εξαιρετικό ΚΑΡΑΜΑΝΟ  και να κάνει το 3-0 με την εκτέλεση του ο ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ και ουσιαστικά να κλειδώσει την νίκη. Στα εναπομένοντα λεπτά  η RAINBOW πίεσε και λιγο πριν το τέλος του παιχνιδιού μείωσε σε 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ.