RAINBOW-ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 5-7

Ο Ερυθρός Αστέρας κυριάρχησε των περσινών πρωταθλητών της Rainbow με 7-5 παρόλο που προηγήθηκε με 1-0 σχετικά γρήγορα! Οι 2 ομάδες κατέβηκαν με πολλές ελλείψεις βασικών παικτών αλλά παρουσίασαν θέαμα και πολλά γκολ! Το 1-1 έγινε από τον Ζαιμη στο 8 σχετικά γρήγορα. Στο 10 με απευθείας κτυπημα φάουλ ο Παύλος Γκερμπεσης ο οποίος ήταν και ο πρωταγωνιστής με 4 γκολ και 1 ασίστ του αγώνα έβαλε μπροστά τον Αστέρα! Οι πρωταθλητές ισοφάρισαν πολύ γρήγορα σε 2-2 στο 15'. Από κει και πέρα ο Αστέρας κυριάρχησε και με γκολ των Vejzati και Παύλο Γκερμπεση πήγε το σκορ στο 4-2 στο ημίχρονο!Στο β ημίχρονο η ανωτερότητα του Ερυθρού συνεχίστηκε μέχρι το 55' που έκανε το σκορ  6-2 με γκολ πάλι των Vejzati με πέναλτι και Παύλο Γκερμπεση! Και ενώ το παιχνίδι θεωρήθηκε δεδομένο από τους παίκτες του αστέρα το μέταλλο των πρωταθλητών που να σημειωθεί ότι έπαιζαν με 10 παίκτες από την αρχή του αγώνα με συνεχή αντεπίθεση έφερε το σκορ στο 6-5 10 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα! Στο 81' Ο Γκερμπεσης Πέτρος αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα. Οι ελπίδες της ομάδας της Rainbow για κάτι καλύτερο ψαλιδίστηκαν όταν και πάλι ο Γκερμπεσης Παύλος με φοβερό αριστερό σουτ στο 88' έγραψε το 7-5!