Εκτύπωση

Το απόλυτο η Ρόμα με 13 νίκες στον 1ο γύρο!

Ρόμα φτιαγμένη από κράμα νικητή. Στο μοναδικό παιχνίδι της σεζόν που η ομάδα του Νιολάκη βρέθηκε πίσω στο σκορ βρήκε τα ψυχικά και αγωνιστικά αποθέματα για την ανατροπή με τελικό σκορ 2-1. Η Ρόμα έψαξε από νωρίς το γκολ αλλά το τετ α τετ του Αμπρατζή δεν κατέληξε στα δίχτυα. Η Rainbow προηγήθηκε με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ στα μέσα του Α ημιχρόνου. Η Ρόμα, αξιοποιώντας άρτια το ανακάτεμα της τράπουλας του ρόστερ με εσωτερικές εναλλαγές θέσεων, έφτασε στην ισοφάριση με μακρινό σουτ του Χαριτωνίδη. Το παιχνίδι ισορρόπησε και οι δύο ομάδες έψαχναν το γκολ με σετ παιχνίδι. Η Rainbow πλησίαζε στα καρέ του Αλτιντζη ο οποιος ουδέποτε απειλήθηκε ουσιαστικά. Η Ρόμα στο Β ημίχρονο μπήκε αποφασισμένη για την ανατροπή πράγμα που επιβεβαιώθηκε από τις πολλοστές ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο δεκάλεπτο έχοντας προϋποθέσεις σκοραρίσματος. Στο 70 ο Κρασσάς σκόραρε για ακόμη μια φορά ερχόμενος από το πάγκο δημιουργώντας ένα γλυκό πονοκέφαλο στη διαχείριση του ρόστερ της πρωτοπόρου. Το σκορ έμεινε στο 2-1 μέχρι το τέλος του παιχνιδιού το οποίο στιγματίστηκε από ανούσιες κοκορομαχίες μεταξύ των δύο ομάδων πριν τη λήξη. Ο διαιτητής κράτησε τις ισορροπίες και το παιχνίδι τελείωσε ομαλά βρίσκοντας τη Ρόμα για ακόμα μια εβδομάδα αήττητη και στη κορυφή του πίνακα.