Εκτύπωση

Δύσκολη νίκη για Ικαρο με 5-3 τους Black Panthers

Ένα πολύ δυνατό ματς έγινε την Δευτέρα μεταξύ Ικάρου και Black Panther.To 1ο μερος ηταν στο 1-1 μέχρι το 40ο λεπτό οπού ο Κυριτσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στον Ικαρο.Στο 2ο μερος ο Ίκαρος ήταν ανώτερος στα πρώτα λεπτά και κατάφερε πολύ γρήγορα να διευρύνει το σκορ .Όμως οι Πανθερς δεν παράτησαν το ματς και κατάφεραν να μειώσουν σε 5-3.Σε δηλώσεις του ο προπονητής του Ικάρου Ακης Ρεκας δήλωσε οτι χρειάστηκε να παίξουμε στο 100% για να καταφέρουμε να πάρουμε το θετικό αποτέλεσμα και έμειναν με τις καλύτερες εντυπώσεις απο την ποιότητα των αντιπάλων.

Πρωταγωνιστης για ακόμα μια φορά ο Κορώννης που σημείωσε δυο γκολ και είχε μια ασιστ. Τα υπόλοιπα γκολ σημείωσαν οι Κυριτσης 2,και Στροκας 1.