Friends Club βγαλμένο από τα παλιά!

Friends Club - Σπάρτακος Γουδιού 5-0

Οι "Φίλοι" ήταν εντυπωσιακοί απέναντι στον Σπάρτακο Γουδιού, πέτυχαν ευρύτατη νίκη με 5-0 και θύμισαν τον περσινό καλό εαυτό τους. Κανένα περιθώριο αντίδρασης για τον Σπάρτακο, ο οποίος υποτάχθηκε στην καθολική ανωτερότητα του αντιπάλου του, η οποία δεν αμφισβητήθηκε ούτε λεπτό. Με συνεχής πίεση από το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο, οι Friends έδιναν την εντύπωση ότι είναι πανταχού παρών, σε όλο το γήπεδο, ενώ εφόσον πήραν με ευκολία το χώρο του κέντρου, έβγαιναν με χαρακτηριστική άνεση στην επίθεση και ανάγκασαν το Σπάρτακο να παίξει στην ουσία υπό καθεστώς πολιορκίας. Χαρακτηριστικό του πάθους που έδειξαν οι γηπεδούχοι είναι ότι δεν σταμάτησαν να πιέζουν προκειμένου να πετύχουν κι άλλα τέρματα , ακόμα και όταν η πλάστιγγα είχε γύρει εξ' ολοκλήρου υπέρ τους, με αποτέλεσμα η νίκη αυτή να είναι η πιο ευρεία του Friends Club μέχρι στιγμής στη φετινή σεζόν. Ειδική μνεία θα πρέπει να γίνει στον Αργύρη Μποκο, ο οποίος έπιασε πολύ υψηλά στάνταρ απόδοσης, αποτέλεσε τον κύριο εκφραστή των επιθετικών προσπαθειών της ομάδας του και μάτωσε τα αντίπαλα δίχτυα τρεις φορές. Το λιθαράκι τους στη νίκη έβαλαν με τα γκολ τους και οι Τσουλφας και Σταθουλας.

Friends Club: Αντωνόπουλος, Μπουλουγαρης Κ., Μποκος, Τσιλιγγιρης, Ματζουράτος, Μπουλουγαρης Λ., Σταθουλας, Κολιατσας, Τσουλφας, Βελλής, Πανόπουλος, Αγγελάκης

Σπάρτακος Γουδιού: Τσιρολγου, Πολίτης, Μεσσηνέζης, Μοστριος, Έκτορας, Κατσινόπουλος, Μαστροκαλος, Πλουτης, Ruano, Cullhaj, Πολύδωρος, Κωτσιόπουλος, Παπαηλίου, Μπακολας, Κατσιαντουρας, Σπανίδης, Μπελλος